Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Okamžité sledování
spotřeby elektřiny
z elektroměru

i pro fotovoltaiky


------------------------------  


 ------------------------------  
 ------------------------------   

 1. Úvod
 2. Topné infrapanely
 3. Unity - doplňkové infratopení
 4. UNITY energeticky úsporný topný infrapanel - mozaika U-HP-MS

UNITY energeticky úsporný topný infrapanel - mozaika U-HP-MS

  UNITY energeticky úsporný topný infrapanel - mozaika U-HP-MS
  2 190,00 Kč
  - 14 %
  UNITY energeticky úsporný topný infrapanel - mozaika U-HP-MS

  v náhradním obalu, sleva

  Přídavné topení v domě nebo bytě.  Popis produktu: Infračervený topný stěnový panel se používá pro lokální vytápění v každé místnosti, koupelně, b... celý popis
  Dostupnost
  na dotaz
  1 890,00 Kč
  1 561,98 Kč
  bez DPH
  Momentálně není k dispozici
  Číslo produktu:683
  EAN kód:8594158692382
  Hlídat cenu / dostupnost
  Kompletní specifikace


  Přídavné topení v domě nebo bytě.
   

  Popis produktu:

  Infračervený topný stěnový panel se používá pro lokální vytápění v každé místnosti, koupelně, balkonu, na pracovišti nebo na jiném místě velikosti 10-15m2.

  Infračervený topný panel založený na technologii infračervených dlouhých vln, přináší zdravé teplo do vaší domácnosti, šetří peníze a energii.

  Hlavní rysy infračerveného topného panelu:
  - 100% ekologický a zdravý materiál topného prvku - vlastní patentované technologie.
  - Technologie vyzařování infračervených dlouhých vln (vlnové délky 6-20 µm) má pozitivní vliv na lidský organismus a zdraví.
  - Nespotřebovává pro ohřev kyslík.
  - Šetří peníze a elektrické energie.
  - Tepelné paprsky jsou identické se slunečními paprsky ve vaší domácnosti.
  - Přídavné topení v domě a bytě.
  - Mobilní a snadno přepravovatelné
  - Dlouhá životnost topného tělesa (60.000+ hodin, to znamená,  více jak 10 let při obvyklém použití).
  - Vyrobeno z tlustého materiálu odolného proti mechanickému poškození.
  - Skvělá dekorace ve vaší domácnosti.


  Technické parametry:
  - Velikost pracovní plochy infrazářiče: 0,6 m2
  - Síla topné desky: do 1 mm
  - Rozměry topné desky: 100 x 57 cm
  - Provozní napájecí napětí: 230 V
  - Maximální výkon: 430 W
  - Teplota povrchu maximálně: 75 .C
  - Doba náběhu na provozní teplotu: 30 sek
  - Provozní režim: Dlouhodobý
  - Třída ochrany: IP20
  - Třída ochrany před úrazem elektrickým proudem: II
  - Hmotnost infrazářiče: 0.750 kg
  - Typ uchycení: Nástěnný


  Co je předností ohřevu pomocí infračerveného záření?
  - Energie přenášená pomocí infračerveného záření je forma topné energie, která v protikladu k jiným energetickým formám nevyužívá jako transportní médium tepla okolní vzduch. Díky této vlastnosti infračervené záření ohřívá z více než 80% přímo okolní tělesa a pouze z méně než 20% okolní vzduch. Největší výhoda této metody však spočívá v pronikání tepelných paprsků do hloubky lidského těla, případně do jiných pevných těles. Důsledkem tohoto pronikání tepla do lidského organismu a okolních ploch je příjemný pocit tepla u osob, nacházejících se v takto vytápěných místnostech. Stimulace lidského těla infračervenými paprsky má blahodárné účinky na lidský organismus.
  Nejpřirozenějším přírodním zdrojem infračerveného tepelného záření je Slunce. Sluneční paprsky se skládají z infračerveného a ultrafialového (UV) záření. Infračervené sluneční světlo se nachází přibližně uprostřed frekvenčního spektra. Frekvence tohoto záření se pohybuje mezi 0,76µm - 1000µm. Klinická pozorování prokázala, že z různých frekvencí infračerveného záření mají právě dlouhovlnné infračervené paprsky v rozmezí frekvencí 5,6µm - 15µm nejlepší terapeutický vliv na lidský organismus.

  Bezpečnost
  - Infračervené záření je obdobné tomu, které produkuje samo lidské tělo. Ve své podstatě je podobné slunečnímu záření bez škodlivých UV paprsků a bez frekvencí viditelného světla. Infračervené záření může vznikat z nekovových prvků. Tato forma energie přímo ohřívá okolní předměty sdílením tepla, přičemž nevyužívá pro jeho přenos okolní vzduch.

  Působení
  - Infračervené záření obsahuje podstatnou část sluneční energie. Z biologie a klinických pozorování víme, že tato energie je selektivně vstřebávána různými orgány a ústrojími. Infračervená energie přitom mimořádně pozitivně ovlivňuje celou řadu hojivých procesů. Obrovskou předností působení infračervených paprsků je, že pocení je díky vnitřní stimulaci těla (tj. zejména svalů a orgánů) aktivním, takže dochází k vyměšování nežádoucích látek z organismu. Příčinou je pronikání infračerveného tepla až 4 cm pod pokožku.
  Teplo přitom není uchováváno jako pod pokrývkou, ale svaly a tělesné orgány se díky infračerveným paprskům, pronikajícím do těla, stimulují. Tento děj je při zvýšení teploty v místnosti provázen intenzivním pocením. Vnitřní zvýšení tělesné teploty je důsledkem přímé stimulace svalů a orgánů a vede ke zvýšení prokrvení svalstva a urychlení krevního oběhu. Současně se z těla odbourává tuk a některé odpadní látky (těžké kovy, jedovaté látky aj.). Odcházejí z těla spolu s potem. Pocení za účasti infračerveného světelného záření má zejména pozitivní vliv zejména na vylučování těžkých kovů z těla.
  Pot byl zkoumán při zavádění infračervených saun, nazývaných též infračervenými kabinami. Analýzy prokázaly, že objem potu, vyprodukovaný v infračervené oteplovací kabině (v níž je dosahováno obdobných účinků jako u sauny klasické) sestává z asi 80% vody, zatímco dalších 20% představují různé látky jako tuky, cholesterol a v neposlední řadě toxické látky (kadmium, nikl, olovo, chlor aj.). Tyto látky se normálně usazují v ledvinách. Hromaděním tukových buněk pod kůží zase dochází k celulitidě. Pobyt v infračervené kabince také vede k velké spotřebě kalorii (až 600 kalorií za jedno sezení!), podporuje odbourávání tukových tkání a zejména napomáhá detoxikaci organismu.

   

  Infrapanel je ve formě speciální fólie a v zabaleném stavu je rolovaný.


  Jelikož infrapanely přímo nevydávají teplo, ale bezpečným infrazářením ohřívají stěny, efekt ohřáté      místnosti se dostaví později. I když fyzicky teplo v místnosti fyzicky není, Vám nebude zima.
  Je to podobné jako venku v zimě, když svítí slunce.    Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz