Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Okamžité sledování
spotřeby elektřiny
z elektroměru

i pro fotovoltaiky


------------------------------  


 ------------------------------  
 ------------------------------   

 1. Úvod
 2. Termoreflexní omítkový systém
 3. Termoizolační omítková směs pro odvlhčení Climate System 450 10 kg

Termoizolační omítková směs pro odvlhčení Climate System 450 10 kg

Pro použití v exteriéru jsou určeny produkty z řady Climate System Exterior, které společně tvoří systém souvrství jádrové omítky, štuku a nátěru sklá... celý popis
Dostupnost
na dotaz
639,00 Kč
528,10 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:387
Hlídat cenu / dostupnost
 • Kompletní specifikace
 • Termoizolační omítková směs pro odvlhčení Climate System 450 10 kg
  Termoizolační omítková směs pro odvlhčení Climate System 450 10 kg
  na dotaz
  639,00 Kč
  528,10 Kč bez DPH
Kompletní specifikace

Pro použití v exteriéru jsou určeny produkty z řady Climate System Exterior, které společně tvoří systém souvrství jádrové omítky, štuku a nátěru skládajících se z lehkých minerálních plniv a polymerních modifikátorů. Produkty Climate System Exterior jsou určeny pro použití na fasádách novostaveb i historických budov, kde slouží jako termoizolační a tepelná ochrana konstrukce budovy. Climate System Exterior vyniká velmi nízkou emisivitou a velmi vysokou odrazivostí slunečního a UV záření. Materiál je vyroben ze zcela přírodních látek, přičemž použitá minerální pojiva zaručují funkci membrány a 100% paropropustnost souvrství Climate System Exterior. Unikátní funkce membrány Climate System zajišťuje tepelné uklidnění konstrukce a zamezuje vzniku termodynamických trhlin.

- Zateplovací

- 100% paropropustné

- Odvlhčovací

- Zdravé

Climate System Exterior zabraňuje růstu plísní, hub a řas na fasádách budov, je anti-alergenní a na jeho povrchu se neusazují nečistoty ani prach. V případě zašpinění povrchu jej lze jednoduše omýt vodou. Climate System Exterior je plně paropropustný, zdraví nezávadný a má nejvyšší certifikaci pro použití v potravinářství a zdravotnictví.

- Ekologické

Climate System Exterior je netoxický, neobsahuje zdraví škodlivé látky a jeho použití je zcela nezávadné pro lidi i zvířata. Je vodou ředitelný a nezatěžuje životní prostředí. Materiály Climate System díky svým vlastnostem významně snížují přehřívání měst

- Energeticky úsporné

Climate System Exterior díky svým unikátním vlastnostem a odrazivosti až 89 % výrazně snižuje energetickou náročnost objektů. Tyto úspory jsou nejvíce patrné na významném snížení nákladů za vytápění objektů v zimě a chlazení interiérů v létě. Bonusem tohoto efektu je příjemná tepelná pohoda v místnostech a nepřehřívání objektů.

cena 401 kč / m2 (  64 kč / kg ) včetně DPH


TERMOIZOLAČNÍ OMÍTKOVÁ SMĚS CLIMATE SYSTEM 450

✓ Ekologická
✓ Tepelná izolace
✓ Zvuková izolace
✓ Bílá
✓ Hydrofobní
✓ Mrazuvzdorná
✓ Nehořlavá
✓ Paropropustná
✓ Nevyžaduje armování
 
Technická specifikace
Oblast použití: Climate System 450 – lehká omítková směs pro plynosilikátové a keramické konstrukce. Vhodné pro omítání bez omítníků, tenkovrstvým nanesením fasád, interiérů, podkroví, balkonů a sklepů. Používá se v interiéru i exteriéru pro omítání pórobetonových a jiných minerálních bází konstrukcí s možností ruční nebo strojní aplikace.
Tloušťka od 5 do 100 mm má kompletní vzhled nazývaný „beránek". Poskytuje tepelně-hydroizolační a zvukovou izolaci konstrukce.

Složení: Minerální pojiva (cement, vápno), lehká minerální plniva a polymerní modifikátory.
Aplikační instrukce
Příprava podkladu: Povrch důkladně ošetřit hloubkovou penetrací. Podklad, jestli je to nutné, očistit od staré barvy, špíny, prachů a nestabilních fragmentů. Beton očistit od zbytků separačních prostředků (proti olejovým skvrnám).
Odstranit výčnělky, kovové části ochránit proti korozi. Hladkým betonovým základům se doporučuje zdrsnit mechanickým způsobem nebo pomocí kontaktního nátěru. Povrch pórobetonu důkladně natřete penetračním nátěrem.

Technické charakteristiky
Objemová hmotnost v suchém stavu 520 ± 55 kg/m³
Kapilární nasákavost W1
Koeficient vodních par µ 16,2 ± 1,5
Tepelná vodivost T2 0,09 W/(m⋅K)
Reakce na oheň Class A1
Odolnost Mrazuvzdorná
Množství vody na 1 kg suché směsi 5,8 - 6,4 l / pytel 10 kg
Spotřeba suché směsi s tloušťkou vrstvy 10 mm 6 kg/m²
 
Aplikační instrukce
Příprava podkladu: Povrch důkladně ošetřit hloubkovou penetrací. Podklad, jestli je to nutné, očistit od staré barvy, špíny, prachů a nestabilních fragmentů. Beton očistit od zbytků separačních prostředků (proti olejovým skvrnám).
Odstranit výčnělky, kovové části ochránit proti korozi. Hladkým betonovým základům se doporučuje zdrsnit mechanickým způsobem nebo pomocí kontaktního nátěru. Povrch pórobetonu důkladně natřete penetračním nátěrem.
 
Poznámka: Směs Climate System 450 nevyžaduje armování. Doporučuje se armovat skleněnou sítí jen částí fasády, dodatečně izolované pěnovým polystyrenem nebo deskami z minerální vlny a podobně (také OSB, QSB a dýhu), vaty a podobných materiálů (dilatačními spárami mezi budovami, spojení desek stropní konstrukce, okenní trámce atd). Při aplikaci na provětrávaných fasádách, jako třeba „kanadský dům“, s použitím OSB, je doporučeno použít penetraci.
 
Obecná doporučení pro použití
Práce vykonávat v teplotách mezi + 5°C až + 30°C. Všechna doporučení v tomto technickém listu jsou účinná při 20°C a relativní vlhkosti 60%. V jiných podmínkách se čas zpracovatelnosti malty může změnit.
Důležité! V létě neprovádějte práce pod přímým působením slunečních paprsků na maltovou směs a na základ! Měli byste se také vyhnout přímého působení srážek na maltovou směs.

Poznámka: Směs Climate System 450 obsahuje cement a vápno, které při vzájemném působení s vodou, vyvolávají zásadité reakce, proto během práce je třeba chránit oči a kůži. V případě, že se Vám směs dostane do očí, ihned vypláchněte vodou a vyhledejte lékařskou pomoc.
 
Provedení práce
Směs Climate System 450 může být aplikována buď ručně, nebo pomocí omítkových automatů jako M-Tech Duo Mix, PFT G-54 apod. V případě dokonale hladkého zdiva se maltová směs nanáší v tenké vrstvě asi 5 mm bez majáků. Při tloušťce vrstvy víc než 5 mm se doporučuje používat omítkové profily nebo strunu.

Manuální způsob: Do vody nasypat směs Climate System 450. Důkladně promíchejte maltovou směs vysocestupňovým manuálním (ne méně než 600 ot. / min.) stavebním mixerem po dobu 4-5 minut, do stavu homogenní konzistence, hladké a bez sraženin. Doporučuje se používat mixer s 2 tryskami. Maltovou směs nechte stát po dobu 5 minut, pak znovu důkladně promíchat.

Příprava malty:
Do kulatého kontejneru s plochým dnem (objemem 40 l – na 1 pytel suché směsi a 60 l - 2 pytle suché směsi) nalijte čistou vodu cca 5,8 až 6,4 l na pytel (10 kg). Do vody nasypat směs Climate System 450.

Důležité!
Pro zajištění jednotnosti malty během hnětení je nutné používat celý obsah pytle. Není přípustné částečné používání obsahu pytle. Ukazatelem řádně připravené malty je její homogennost bez hrudek. Kvalitu rozmíchané směsi ověříte nanesením na kovové hladítko a jeho obrácením směrem dolů, směs se nesmí odlepit.

Instalace omítníků
Na povrch podkladu, s intervalem cca 30 cm, aplikovat "koláče" malty, do kterých je třeba protlačit konstrukce profilů a vyrovnat je v jedné rovině. Rozestupy profilů by měly být o 20 cm kratší než délka latí.

Nanesení omítky

Před nanesením omítky povrch stěny ošetřete hloubkovou penetrací. Malta se aplikuje na stěnu s pomocí špachtle a zednické lžíce z nerezové oceli.

S omítníky:
Pomocí špachtle a zednické lžíce z nerezavějící oceli naneste tenkou základní vrstvu směsi na stěnu.
Za 3-5 minut naneste hlavní vrstvu omítky mezi profily. Zbytky přebytečné směsi odstraňte pomocí latě, pohyby vlevovpravo, nahoru-dolů od majáků. Za 4-8 hodin (závisí na teplotě okolního prostředí) odstraňte profily. Při teplotě vzduchu níže než +15°C se doba schnutí hlavní vrstvy prodlužuje do 12-24 hodin. Zaplňte díry po majácích vrstvou Climate System 450 a vyrovnejte kovovou zednickou lžící.
Bez omítníků: S tenkovrstvým nanesením bez majáků, vrstvu omítky vyrovnat zednickou lžící, a po 20-30 minutách po nanesení - otřete omítku s pomocí plastového hladítka. Omítku do finální podoby je třeba zarovnat krouživými pohyby a při tom vytvářet jednotnou strukturu povrchu.

Finální provedení
Aby jste dostali rovnoměrnou texturu povrchu omítky po zaplnění mezer po majácích za 1-2 dny (záleží na teplotě prostředí) naneste a zatřete otočnými pohyby pomocí plastového hladítka finální vrstvu z pořád té samé omítky, tloušťkou od 2 do 5 mm.
Pozor! Před přípravou finální omítky kontejner, kovové stěrky a plastové hladítka musí být pečlivě vyčištěny.
Zatírat finální vrstvu je doporučeno pomocí plastového hladítka.
Omítka Climate System 450 má efekt “beránka” se zrnem tloušťky 2 mm. Abyste dosáhli povrchu typu hladké omítky jako finální vrstvu se doporučuje používat termoizolační omítkovou směs pro finální vrstvu Climate System 550 – termo štuk.
 
Záruka výrobce: Výrobce zaručuje, že omítková směs Climate System 450 odpovídá charakteristikám, uvedeným v tomto Technickém listu, při dodržení pravidel přepravy, skladování, přípravy a aplikace. Výrobce není zodpovědný za špatné použití směsi, stejně jako její použití pro jiné účely, které nejsou uvedeny v tomto Technickém listu.
 
Záruční doba skladování směsi Climate System 450 v originálním balení od výrobce, tj. na paletách a v suchém prostředí, je 12 měsíců od data výroby uvedeného na obalu.
Zboží zařazeno v kategoriíchVytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz