Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Okamžité sledování
spotřeby elektřiny
z elektroměru

i pro fotovoltaiky


------------------------------  


 ------------------------------  
 ------------------------------   

 1. Úvod
 2. Termoreflexní omítkový systém
 3. Termoizolační omítková směs Climate System 370 10 kg

Termoizolační omítková směs Climate System 370 10 kg

Pro použití v exteriéru jsou určeny produkty z řady Climate System Exterior, které společně tvoří systém souvrství jádrové omítky, štuku a nátěru sklá... celý popis
Dostupnost
na dotaz
639,00 Kč
528,10 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:389
Hlídat cenu / dostupnost
 • Kompletní specifikace
 • Termoizolační omítková směs Climate System 370 10 kg
  Termoizolační omítková směs Climate System 370 10 kg
  na dotaz
  639,00 Kč
  528,10 Kč bez DPH
Kompletní specifikace

Pro použití v exteriéru jsou určeny produkty z řady Climate System Exterior, které společně tvoří systém souvrství jádrové omítky, štuku a nátěru skládajících se z lehkých minerálních plniv a polymerních modifikátorů. Produkty Climate System Exterior jsou určeny pro použití na fasádách novostaveb i historických budov, kde slouží jako termoizolační a tepelná ochrana konstrukce budovy. Climate System Exterior vyniká velmi nízkou emisivitou a velmi vysokou odrazivostí slunečního a UV záření. Materiál je vyroben ze zcela přírodních látek, přičemž použitá minerální pojiva zaručují funkci membrány a 100% paropropustnost souvrství Climate System Exterior. Unikátní funkce membrány Climate System zajišťuje tepelné uklidnění konstrukce a zamezuje vzniku termodynamických trhlin.

- Zateplovací

- 100% paropropustné

- Odvlhčovací

- Zdravé

Climate System Exterior zabraňuje růstu plísní, hub a řas na fasádách budov, je anti-alergenní a na jeho povrchu se neusazují nečistoty ani prach. V případě zašpinění povrchu jej lze jednoduše omýt vodou. Climate System Exterior je plně paropropustný, zdraví nezávadný a má nejvyšší certifikaci pro použití v potravinářství a zdravotnictví.

- Ekologické

Climate System Exterior je netoxický, neobsahuje zdraví škodlivé látky a jeho použití je zcela nezávadné pro lidi i zvířata. Je vodou ředitelný a nezatěžuje životní prostředí. Materiály Climate System díky svým vlastnostem významně snížují přehřívání měst

- Energeticky úsporné

Climate System Exterior díky svým unikátním vlastnostem a odrazivosti až 89 % výrazně snižuje energetickou náročnost objektů. Tyto úspory jsou nejvíce patrné na významném snížení nákladů za vytápění objektů v zimě a chlazení interiérů v létě. Bonusem tohoto efektu je příjemná tepelná pohoda v místnostech a nepřehřívání objektů.

cena 257 kč / m2 (  64 kč / kg ) včetně DPH

TERMOIZOLAČNÍ OMÍTKOVÁ SMĚS CLIMATE SYSTEM 370


✓ Ekologická
✓ Tepelná izolace
✓ Zvuková izolace
✓ Bílá
✓ Hydrofobní
✓ Mrazuvzdorná
✓ Nehořlavá
✓ Paropropustná
✓ Nevyžaduje armování
 
Technická specifikace

Oblast použití: Climate System 370 – lehká omítková směs na bázi minerálních pojiv (cement, vápno), lehkýchminerálních plniv a polymerních modifikátorů. Používá se v interiéru i exteriéru pro omítání pórobetonových a jiných minerálních bází s možností ruční nebo strojní aplikace. Vhodné pro omítání fasád, interiérů, svahů, balkonů a sklepů.
Tloušťka od 5 do 100 mm má kompletní vzhled nazývaný „beránek". Nejekonomičtější je při jednovrstvém nanesení tloušťkou 10 mm. Poskytuje tepelnou izolaci, hydroizolaci a zvukovou izolaci konstrukce.

Složení:
Minerální pojiva (cement, vápno), lehké minerální plniva a polymerní modifikátory.
Aplikační instrukce

Příprava podkladu: Povrch důkladně ošetřit hloubkovou penetrací. Podklad, jestli je to nutné, očistit od staré barvy, špíny, prachů a nestabilních fragmentů. Beton očistit od zbytků separačních prostředků (proti olejovým skvrnám). Odstranit výčnělky, kovové části ochránit proti korozi. Hladkým betonovým základům se doporučuje zdrsnit mechanickým způsobem nebo pomocí kontaktního nátěru.

Technické charakteristiky
Objemová hmotnost v suchém stavu 360 ± 10 kg/m³
Kapilární nasákavost W1
Koeficient vodních par µ 6,4 ± 1,5
Tepelná vodivost T1 0,07 W/(m⋅K)
Reakce na oheň Class A1
Odolnost Mrazuvzdorná
Množství vody na 1 kg suché směsi 5,3 - 5,8 l / pytel 10 kg
Spotřeba suché směsi s tloušťkou vrstvy 10 mm 4 kg/m²

Poznámka: Směs Climate System 370 nevyžaduje armování. Doporučuje se armovat skleněnou sítí jen části fasády dodatečně izolované pěnovým polystyrenem, deskami z minerální vlny apod. Zároveň mezipodlahové pásy staveb s více podlažími by měly mít dilatační spáry.
 
Obecná doporučení pro použití
Práce vykonávat v teplotách mezi + 5°C až + 30°C. Všechna doporučení v tomto Technickém listu jsou účinná při +20°C a relativní vlhkosti 60%. V jiných podmínkách se čas zpracovatelnosti malty může změnit.

Důležité! V létě neprovádějte práce pod přímým působením slunečních paprsků na maltovou směs a na základ! Měli byste se také vyhnout přímého působení srážek na maltovou směs.

Poznámka: Směs Climate System 370 obsahuje cement a vápno, které při vzájemném působení s vodou, vyvolávají zásadité reakce, proto během práce je třeba chránit oči a kůži. V případě, že se Vám směs dostane do očí, ihned vypláchněte vodou a vyhledejte lékařskou pomoc.

Provedení práce

Směs Climate System 370 může být aplikována buď ručně, nebo pomocí omítkových automatů jako M-Tech Duo Mix, PFT G-54 apod. V případě dokonale hladkého zdiva se maltová směs nanáší v tenké vrstvě asi 5 mm bez majáků. Při tloušťce vrstvy víc než 5 mm se doporučuje používat omítkové profily nebo strunu.

Manuální způsob:
Do vody nasypat směs Climate System 370. Důkladně promíchejte maltovou směs vysocestupňovým manuálním (ne méně než 600 ot. / min.) stavebním mixerem po dobu 4-5 minut, do stavu homogenní konzistence, hladké a bez sraženin. Doporučuje se používat mixer s 2 tryskami. Maltovou směs nechte stát po dobu 5 minut, a pak znovu důkladně promíchejte.

Příprava malty: Do kulatého kontejneru s plochým dnem (objemem 40 l - 1 pytel suché směsi a 60 l - 2 pytle suché směsi) nalijte čistou vodu cca 5,3 až 5,8 l na pytel (10 kg). Do vody nasypat směs Climate System 370.

Důležité! Pro zajištění jednotnosti malty během hněteni je nutné používat celý obsah pytle. Není přípustné částečné používání obsahu pytle. Ukazatelem řádně připravené malty je její homogennost bez hrudek. Kvalitu rozmíchané směsi ověříte nanesením na kovové hladítko a jeho obrácením směrem dolů, směs se nesmí odlepit.

Instalace omítníků
Na povrch podkladu, s intervalem cca 30 cm, aplikovat "koláče" malty, do kterých je třeba protlačit konstrukce profilů a vyrovnat je v jedné rovině. Rozestupy profilů by měly být o 20 cm kratší než délka latí.

Nanesení omítky

Před nanesením omítky povrch stěny ošetřete hloubkovou penetrací. Malta se aplikuje na stěnu s pomocí špachtle a zednické lžíce z nerezové oceli.

S omítníky: Při nanesení omítky podle profilů je třeba stáhnout omítkovou vrstvu latí. Po 4-8 hodinách (v závislosti na teplotě okolního prostředí), je třeba jemně odstranit profily. Vyplnit místa umístění profilů směsí Climate System 370, a zarovnat kovovou lžící. Chcete-li získat jednotnou strukturu povrchu za 1-2 dny (v závislosti na teplotě okolního prostředí) nanést a otřít krouživými pohyby s pomoci plastového hladítka finální vrstvu omítky Climate System 370 s tloušťkou cca 5 mm.

Bez omítníků: S tenkovrstvým nanesením bez omítníků, vrstvu omítky vyrovnat zednickou lžící, a po 20-30 minutách po nanesení otřete omítku s pomocí plastového hladítka. Omítku do finální podoby je třeba zarovnat krouživými pohyby a při tom vytvářet jednotnou strukturu povrchu.
Pozor! Před přípravou finální omítky kontejner, kovové stěrky a plastové hladítka musí být pečlivě vyčištěny. Zatírat finální vrstvu je doporučeno pomocí plastového hladítka.
Povrch lze 3 dny po omítání natírat vododisperzními barvami pro fasády. Jeden den před barvením povrchu je třeba povrch natřít základním nátěrem podle doporučení výrobce barev.
 
Záruka výrobce
Výrobce zaručuje, že směs Climate System 370 odpovídá charakteristikám uvedeným v tomto Technickém listu, při dodržení pravidel přepravy, skladování, přípravy a aplikace. Výrobce není zodpovědný za špatné použití směsi, stejně jako její použití pro jiné účely, které nejsou uvedeny v tomto Technickém listu.

Záruční doba
skladování směsi Climate System 370 v originálním balení od výrobce, tj. na paletách a v suchém prostředí, je 12 měsíců od data výroby uvedeného na obalu.
 
Zboží zařazeno v kategoriíchVytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz