Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Dopravné

od 54 Kč



 ------------------------------  

Výroba tepla a elektřiny
s nulovou investicí a velkou úsporou


pro velké objekty

 ------------------------------  

  1. Úvod
  2. Fotovoltaika
  3. Hybridní solární systémy
  4. Hybridní solární systém EasySolar 3000VA/24V - 2,43kWp

Hybridní solární systém EasySolar 3000VA/24V - 2,43kWp

komplet včetně konstrukce

  Výhodné financování např. za 2467 kč měsíčně / 7 let, které si zde vyřídíte ihned sami. RPSN 6,97% Seznam komponentů, které sestava obsahuje:1x Ea... celý popis
Dostupnost
do týdne 1 ks
165 990,00 Kč
137 181,82 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:010
Topení:Ohřívače vody
Kompletní specifikace
 
Výhodné financování např. za 2467 kč měsíčně / 7 let, které si zde vyřídíte ihned sami.
RPSN 6,97%


Seznam komponentů, které sestava obsahuje:

1x EasySolar 24V/3000VA/70-50A MPPT 150/70
9x solární panel Amerisolar 270Wp
2x solární baterie  Hoppceke 250Ah/12V
1x sledovač stavu BMV-700
1x montážní rámeček pro BMV-700
1x VE. direct kabel 1,8m
1x kompletní háková konstrukce pro 9 panelů na šikmou střechu, 3 řady po 3panelech  (hliník, nerez)

 
EasySolar 3000 pomáhá k maximální míře energetické nezávislosti na rozvodné síti. Slučuje měnič/nabíječku, solární MPPT regulátor, monitoring vestavěný i vzdálený a rozvody střídavého AC proudu včetně jištění do jednoho kompaktního zařízení. Snadno se instaluje, je nenáročný na prostor a minimalizuje nutnou kabeláž. Sofistikovaně a automaticky upřednostňuje využívání vyrobené solární energie a minimalizuje odběry z rozvodné sítě. Je určen pro napájení 230 V AC jednofázových spotřebičů.
 
Základní informace
EasySolar - solární systém jednoduše s podporou vlastní spotřeby
 
- minimalizuje odběr energie z rozvodné sítě a upřednostňuje vyrobenou a naakumulovanou solární energii
- maximální solární zisky díky rychlému MPPT solárnímu regulátoru
- robustní a odolný čistě sinusový měnič DC/AC
- bezobslužný plně automatizovaný chod
- velmi rychlé připojení k rozvodné síti při přetížení, nebo při vybité baterii
- funkce GridAssist - při přetížení odebírá ze sítě pouze energii, kterou nedokáže dodat ze svých zdrojů
- odolný "blackoutu" - pracuje zcela nezávisle na rozvodné síti
- možno nastavit s dodávkou, nebo bez dodávky přebytků do rozvodné sítě
- nulové odběry energie z rozvodné sítě, pokud je dostatek solární energie
- možnost vizualizace aktuálního provozního stavu vč. dlouhodobých statistik přes internet zdarma a na integrovaném zařízení ColorControl GX
- jednoduchá a rychlá instalace bez nutnosti dodatečného nastavování
- záruka 5 let
 
 

Oblast použití

Komplexní multifunkční řešení pro rodinné domy, rekreační objekty, chaty a podobně.  Systém zvyšuje Vaší energetickou nezávislost vlastní vyrobenou elektřinou a napájí energií spotřebiče i v případě výpadků dodávek standardní rozvodné sítě (blackout).
 
Solární systém EasySolar je určen zejména pro provoz s dostupnou rozvodnou sítí s omezeným rozsahem výpadků dodávek energie. Může však fungovat i v kombinaci se záložním zdrojem typu generátor nebo i zcela v autonomním režimu  tzv. ostrovním provozu bez doplňkového zdroje energie. Pro EasySolar není problém ani přítomnost dalšího zdroje energie jako větrné turbíny nebo stávajícího solárního systému napojeného na společnou baterii a fungující nezávisle na EasySolaru (například při rozšíření stávajících malých FV systémů).
 
 
Popis EasySolaru
EasySolar funguje jako centrální jednotka. Přímo na ní se připojují fotovoltaické panely - zdroj solární energie, baterie pro skladování energie, přípojka rozvodné sítě jako záložní zdroj a spotřebiče. Chod a celkové fungování se řídí vnitřní sofistikovanou logikou.
 
Jde o kompaktní zařízení dva v jednom spojující zařízení měnič/nabíječku (MultiPlus) a solární MPPT regulátor a vestavěný i vzdálený monitoring. Měnič/nabíječka odebírá vyrobenou energii přímo ze solárního systému a/nebo energii uloženou v baterii, přeměňuje ji na střídavý proud a napájí připojené 230 V AC spotřebiče. V nejnutnějších případech (viz dále) využívá i energii z distribuční sítě (nebo jiného zdroje, třeba generátoru). Solární MPPT regulátor maximalizuje množství vyrobené energie z fotovoltaických panelů, předává energii měniči/nabíječce pro napájení spotřebičů a přebytky energie ukládá do baterie pro její budoucí využití v době nedostatku solární energie (například v noci). 
 Základní princip fungování EasySolaru
EasySolar vyrábí elektrickou energii ze slunce, přímo ji využívá pro napájení standardních 230 V AC spotřebičů nebo ji v případě přebytků umí uskladnit v baterii pro pozdější využití. V nutných případech dokáže využívat i energii rozvodné sítě/generátoru, na které není funkčně nijak závislý. Maximálně upřednostňuje využívání vlastní vyrobené solární energie před energií z rozvodné sítě. Odběr energie z rozvodné sítě je minimalizován na nejnutnější množství a to jen v těchto případech:

a)      Baterie je zcela vybitá. EasySolar odebere minimální potřebné množství, aby baterii částečně dobil na nejnutnější bezpečnou úroveň. Je to ochranné opatření proti hlubokému a dlouhotrvajícímu vybití, které prodlouží životnost baterie.
b)      Jednou za 28 dní (tovární nastavení) je provedeno ochranné dobití baterie do plného stavu, tím se prodlouží životnost baterie.
c)       Dojde k přetížení měniče. Zátěž (odběr spotřebiči) je aktuálně vyšší, než kolik je měnič schopen zajistit z energie ze slunce a/nebo z baterie. V této situaci si EasySolar pomůže energií z rozvodné sítě. Přednostně je odebírána vlastní energie ze solárního systému a/nebo z baterie, nejnutnější potřebné množství energie je odebíráno z rozvodné sítě. Jakmile se odběr spotřebiče sníží pod určitou hranici je odběr energie z rozvodné sítě ukončen.

 
S nebo bez dodávek energie do sítě.
Pokud je k dispozici rozvodná síť, MultiPlus podle nastavení může dodávat/ nebo nikdy nedodává energii zpět do distribuční sítě. V našich podmínkách je preferované nastavení bez dodávek do rozvodné sítě- solární energie, kterou aktuálně nespotřebují ani spotřebiče (výroba energie ze slunce je vyšší než její aktuální spotřeba) a není uložitelná v baterii (ta je v danou chvíli nabitá), tak Easysolar nevyrobí, což zajistí automatickým tlumením výroby integrovaným MTTP solárním regulátorem.
 
Nezávislost na rozvodné síti
Fungování EasySolaru není přímo závislé na přítomnosti rozvodné sítě. I v případě výpadku sítě (porucha) nebo její odstávky zařízení dál funguje, nabíjí baterie ze solárních panelů a napájí spotřebiče. Při dostupné rozvodné síti ji EasySolar sice detekuje, ale pokud ji nemusí využívat, tak z ní nic neodebírá a to ani v minimálním množství.
 
Sofistikovaný software
Pro integrovaný měnič/nabíječku existuje více verzí softwaru, které mohou být použity pro různé účely a nastavení. Standardně je od výrobce použit software řady 100, ve kterém se EasySolar chová jako prostá UPSka (vhodné například v kombinaci s generátorem jak zdrojem AC). Pokud je k dispozici zdroj AC, využívá ji v plném rozsahu a neupřednostňuje vyrobenou solární energii. Pro sofistikované fungování popsané v tomto dokumentu, tedy maximální využívání solární energie a minimalizaci odběrů ze sítě, je v EasySolaru nahrazen původní software speciální verzí řady 400 s funkcí ESS.
 
Při záměru pořízení EasySolaru se sofistikovanou logikou maximálního využívání solární energie musí být tento záměr sdělen společnosti Neosolar. Zajistíme vhodnou verzi softwaru i vlastní kompletní nastavení EasySolaru. Pokud budou společně s EasySolarem použiti jiné baterie než od společnosti Neosolar, musí být sdělena kapacita této baterie a doporučené hodnoty absorpčního (absorption) a udržovacího (float) dobíjecího napětí. Jen tak zajistíme správnost nastavení a dlouhodobou spolehlivost a živostnost systému.
 
Stručný popis integrace EasySolaru
U standardních rodinných domů je přítomna třífázová přípojka. Jednotlivé fáze jsou přivedené do hlavního rozvaděče a na každou fázi jsou zapojeny vybrané jednofázové spotřebiče nebo okruhy. EasySolar se jednoduše vsune na jednu vybranou fázi před vstup do hlavního rozvaděče. V hlavním rozvaděči se pak na daný zálohovaný okruh napojí vybrané spotřebiče, které chceme napájet přednostně solární energií a zálohovat z baterie.
 
Po navýšení výkonové kapacity je možno více EasySolarů řadit paralelně.
 
Zařízení je koncipováno jako jednofázové. V případě potřeby je možno ze tří samostatných jednotek vytvořit i třífázový systém.

 

Měřit dodanou elektrickou energii do objektu můžete např. pomocí univerzální sady Energomonitor Basic Powersense

 

Vše si zde snadno sami vyřídíte na výhodné splátky
 
 
Ke stažení
Zboží zařazeno v kategoriích



Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.